Warsztaty reżyserii światła
W marcu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru, dlatego zapraszamy na warsztat reżyserii światła prowadzony przez Paulinę Góral i Kacpra Stykowskiego.
We współczesnym teatrze światło jest jednym z podstawowych elementów każdego spektaklu. Nie tylko wydobywa piękno scenografii, ale przede wszystkim określa konwencję, buduje atmosferę i potęguje przekaz emocji.
Warsztat pozwoli Wam przyjrzeć się pracy reżysera światła i oświetleniowca od kuchni i zapoznać się z podstawowymi narzędziami ich pracy, które zwykle pozostają niewidzialne dla typowego teatralnego widza. Poznacie specyfikę różnych modeli reflektorów, nauczycie się łączyć kolory, dopasowywać kąty świecenia i tworzyć współgrające plany świetlne, a w finale wyczarujecie własne, niepowtarzalne kompozycje.
Paulina Góral – reżyserka światła, absolwentka wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracuje z teatrami w całej Polsce. Pracę ze światłem rozpoczynała jako asystentka Felice Ross przy produkcjach Mariusza Trelińskiego, Grzegorza Jarzyny i Krzysztofa Warlikowskiego. Jako reżyserka światła pracowała m.in. przy spektaklach „Cząstki kobiety” w reż. Kornela Mundruczo (TR Warszawa), „Holzwege” w reż. Katarzyny Kalwat (TR Warszawa), „Kartoteka rozrzucona” w reż. Radosława Rychcika (Teatr Studio w Warszawie).
Kacper Stykowski – oświetleniowiec, kierownik działu oświetleniowego w TR Warszawa. Razem z teatrem podróżuje po całym świecie. Realizował spektakle m. in. w Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Chinach, Turcji. Zajmuje się również reżyserią światła, tworząc oprawę świetlną m.in. do otwarcia Kampusu Googla w Warszawie, do otwarcia kolekcji H&M w Pałacu Branickich oraz do spektaklu “Kalifornia/Grace Slick” reż. Rene’go Pollescha (TR Warszawa).
koszt: 20 zł/osoba
zapisy: info@bok-filia.eu
Zajęcia dla dorosłych i młodzieży od lat 15.