Przejdź do treści
logo logo

Piątek z offem/Granice

Coraz częściej dyskusje na temat migracji sprowadza się do kwestii polityki.
Stosując określenia „zalew” lub „masa” zapominamy o ludzkim wymiarze problemu.
Czy zastanawiamy się, co nas skłoniłoby do pozostawieniu dotychczasowego życia i zaryzykowania podróży w nieznane?
 Czy jesteśmy jeszcze w stanie spojrzeć ze zrozumieniem na ludzi, którzy decydują się na przekraczanie granic, nie tylko tych administracyjnych?
W programie:
 I wciąż będziemy szli, reż. Jonathan Millet (Francja) 25’
Simon przyjeżdża do Paryża by odnaleźć swojego brata. To, co odkryje, zmieni jego życie.
Bismillah, reż. Alessandro Grande (Włochy) 14’
10-letnia Samira wraz z ojcem i bratem są nielegalnymi imigrantami z Tunezji. Pewnej nocy dziewczynka staje przed problemem, który wydaje się nie do rozwiązania.
 Bawan, reż. Zouhair Chebbale (Francja) 20’
Bawan jest uchodźczynią z Afganistanu. Próbuje odnaleźć się we francuskim społeczeństwie. Tymczasem jej córka poznaje chłopaka z sąsiedztwa…
Odma opłucnowa, reż. Ambrus Fatér (Węgry) 27’
András jest doświadczonym lekarzem. Jego spokojne życie wywraca się do góry nogami, gdy poznaje syryjskiego uchodźcę. Choć mówią innymi językami, rodzi się między nimi przyjaźń.
CZAS POKAZU: ok. 90 min

 

Newsletter

Zapisz się, aby być na bieżąco!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia ​​​​​​​18 lipca 2002 r. (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 1030, z późn. zm.) od Bielańskiego Ośrodka Kultury w Warszawie. Wyrażenie zgody sprawi, że będziemy mogli przesyłać informacje o działalności i wydarzeniach organizowanych przez Bielański Ośrodka Kultury. Więcej informacji - Polityka Prywatności.