Piątek z Offem. Wspólnota
Patrząc pobieżnie, można ulec pokusie formułowania generalizujących stwierdzeń o mieszkańcach danej miejscowości. Gdy przyglądamy się bliżej, zaczynamy jednak dostrzegać, że pozornie jednolita grupa ludzi jest bardzo różnorodna. Czym w takim razie jest wspólnota? Co sprawia, że jedni współpracują, a inni dążą do konfrontacji? Co łączy ludzi, a co ich dzieli? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi na kolejnym spotkaniu z cyklu Piątek z offem.
W programie:
Salix Caprea, reż. Valeriu Andriuta (Mołdawia) 30’
Burmistrz małej miejscowości otrzymuje informację, że odwiedzi go delegacja z USA. Dwa lata wcześniej amerykanie posadzili dwa tysiące drzew na łące na skraju wioski. Burmistrz postanawia sprawdzić stan sadzonek?
Marketvita, reż. Carlos Buero (Hiszpania) 17’
W trakcie zimowej nocy pewien mężczyzna odkrywa, że jego nietypowy sposób na radzenie sobie w trudnych sytuacjach nie jest tak oryginalny, jak mu się wydawało.
Świat na krawędzi, reż. Thiago B. Mendonça, Renata Jardim (Brazylia) 25’
Dzień z życia najbardziej zróżnicowanej dzielnicy São Paulo.
Żuk na końcu ulicy, reż. Joan Vives Lozano (Hiszpania) 19’
Amadeo mieszka w małym miasteczku ze swoim teściem. Pewnego dnia Lolín, sprzedawczyni ryb, podczas dekapitowania węgorza ma wizję: Amadeo umrze za siedem dni.
Prowadzący:
Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.