Punkt biblioteczny

Biblioteka czynna: Wtorek 15.00–19.00

Posiadamy książki dla dzieci i dorosłych – udostępniamy je dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Na półkach znajdują się zarówno nowości wydawnicze, jak i klasyka różnych gatunków literackich – dla dorosłych, młodzieży i dla najmłodszych. Zapraszamy na regularne spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, którego partnerem jest Instytut Książki.

Mając na uwadze różnorodne potrzeby naszych odbiorców, zapraszamy na zajęcia, warsztaty i cykle tematyczne w nurcie rozmów o literaturze. Wspólnie zastanowimy się, jak oddziaływają na siebie kino, muzyka, sztuki plastyczne, których współistnienie z literaturą prześledzimy w teorii i praktyce: na spotkaniach z artystami, naukowcami, na seansach filmowych i warsztatach kreatywnego pisania. Ponadto chcemy zachęcić naszych gości do zabawy! Poflirtujemy więc z literaturą, grając w gry towarzyskie. Dla głodnych przygód i spragnionych nowych doświadczeń proponujemy kulinarne spotkania z literaturą, czyli cykl poświęcony pisaniu o jedzeniu i rozmowy o książkach, okraszone warsztatami kulinarnymi.

 

Dla najmłodszych i ich rodziców wyszukamy najbardziej wartościowe pozycje książkowe, wspierające rozwój dzieci, angażujące rodziców i dające dużo satysfakcji ze wspólnie spędzonego czasu.

Książki na rowerze – projekt edukacji kulturalnej, kreujący modę na czytanie. Nietypowa mobilna wypożyczalnia pełna książek, komiksów, puzzli i gier planszowych. Cykl otwartych spotkań ze słowem pisanym, aktywne czytania, instalacje, wspólne działania w przestrzeni lasu, happeningi czytelnicze rozbudzające zainteresowanie twórczością wybitnych pisarzy i promujące ideę bookcrossingu. W ramach projektu Książki na Kółkach działa też Biblioteka Sąsiedzka.